KAYSERİ RÖGAR AÇMA

Rögar açma, deneyim gerektiren hassas bir iştir. İş yerimiz yılların deneyimine ve alt yapısına sahip bir firmadır. Rögar açma işini kendi bünyesinde barındırdığı deneyimli personellerimiz yaptırmaktadır. Rögar kuyusunun yeri bilinmiyorsa bile alanında uzman ekibimiz dedektör ile rögar yeri tespiti yapmaktadır.
Rögar kuyusunun dolması veya rögar borusunun bazı nedenlerden dolayı tıkanması, rögar açma işlemini gerektiren bir durumdur.

RÖGAR AÇMAK NEDEN GEREKLİDİR?

Kanalizasyon boruları iki nedenden ötürü tıkanmaktadır. Bunlardan ilki, kullanıcı hatalarından kaynaklanan tıkanmalardır. Buna örnek vermek gerekirse, tuvaletlere atılan yabancı cisimler ve ya suda erimeyen cisimlerdir.
Kullanıcı hatasından kaynaklanan tıkanıklıklara basit tıkanıklık denilebilir. Basit kanalizasyon tıkanıklığı belirtileri bir anda ortaya çıkar. Basit tıkanıklıkları cihazlarla ve deneyimli personel ile rahatlıkla açmaktayız. Uzmanlarımız basit kanalizasyon tıkanıklıklarını açarken hiçbir tadilat meydana getirmez.
Diğer tıkanıklık türü, kalitesiz malzemeden veya usta hatalarından kaynaklanan tıkanıklık türüdür. Bu gibi kanalizasyon tıkanıklıklarına kronik tıkanıklık denilebilir. Bunun gibi tıkanıklıklar kendini aniden belli etmez. Kanalizasyon hattı kullanılabilir ama zamanla sorunlar meydana gelir.

Kalitesiz malzeme kullanılması sonucunda, zamanla rögar borusu çökebilmektedir. Üstünde bulunan toprağın ağırlığına dayanamayan kanalizasyon borusu, çökerek tıkanıklığa sebep olur.
Usta hatalarından kaynaklanan sorunlardan biri, kanalizasyon borusuna yeterli eğimi vermemesidir. Hatta bazı durumlarda rögar borusuna ters eğim verildiği bile görülmüştür.
Bir diğer usta hatası ise; künk boru dediğimiz ve betondan yapılan boruların ek yerlerinde açıklık bırakmasıdır. Künk borularında conta bulunmaz ve rögar borusunu döşeyen usta, ek yerlerinde açıklık bırakırsa, boru içindeki su toprağa sızar. Aynı zaman boru içine toprak girerek tıkanma meydana gelir.

PROFESYONEL OLARAK RÖGAR AÇMAKTAYIZ

Uzmanlarımız kanalizasyon açma işlemine başlamadan önce kameralı görüntüleme cihazlarımız ile gerekli kontrolleri yapmaktadır. Cihazlarımız ile yapılan kontrol sonucunda, basit tıkanıklık veya usta hatasından kaynaklanan tıkanıklık olduğu tespit edilir.
• Tıkanıklığın türüne göre gerekli cihazı kullanmaktayız. Basit tıkanıklıkları robot cihaz ile açmaktayız. Tıkanıklık açıldıktan sonra mutlaka kameralı görüntüleme cihazı ile ikinci bir kontrol yapılmaktadır. Böylece tıkanıklığın tamamen açıldığından emin oluruz.
• Usta hatalarından kaynaklanan tıkanıklıklarda, rögar kuyusunun kapağı açılır. Şayet rögar kuyusunun yeri bilinmiyorsa, firmamız detektör ile rögar kuyusunun yerini tespit etmektedir.
• Rögar kuyusu tespit edildikten sonra rögar kuyusu dolmuşsa firmamız tarafından rögar kuyusu temizlenir.
• Rögar borularında çökme veya rögar borularının ek yerlerinden açıklık varsa, kameralı görüntüleme cihazı ile tespit edilir. Bu gibi tıkanıklıklar robot cihazla çözülemez. Bunun için çöken rögar borularının değiştirilmesi gerekir. Değiştirilemeyecek durumda olan rögar boruları iptal edilir ve yeni kanalizasyon hattı döşenebilir.
• Kanalizasyon açma işleminde bütün aşamaları firmamız kendi bünyesindeki uzman personeller ile yapmaktadır.
• Uzmanlarımız tarafından yapılan bütün onarımlar garanti altına alınmaktadır.

Servis Garantisi

Tıkanık sorunlarına ürettiğimiz çözümler müşteri isteğine göre kalıcı ya da geçici olabilir. Fakat değişmeyen bir şey vardır her zaman yaptığımız işlerle ilgili servis garantisi vardır.

Müşteri Memnuniyeti

Bir müşterinin yaptıracağı işte dikkat edeceği en önemli hususlar söylenilen vakitte işin yapılması ve işlem sonunda yapılan işerin bizim sorumlu olduğumuz kısmına garanti verilmesidir. Bu iki kriterde firma olarak en hassas olduğumuz konulardır.

hemen ara