TUVALET AÇMA

Evinize servis edecek olan tuvalet gideri açan tesisatçı pompalama işleminden başka makine ile bir tıkanıklık açma işleminde bulunabilir. İkincil olarak pompayla açılmadıysa kimyasal yöntemleri de kullanabilirsiniz. Tuvalet tıkanıklığına sebep olan maddeyi sıvılaştıran kimyasal bir ürün olmalıdır. Bu kimyasal maddelere marketlerden ulaşabilirsiniz. Yalnız bu kimyasalların fazla kullanımı pimaş borulara zarar verebilmektedirler. Bu kimyasal yöntemin sadece organik katı maddelere etki edebildiğini unutmamanız gerekir. Tıkanıklığa sebep veren şey tuvalet atığı değil de yabancı bir madde ise başka bir yöntem izlenmelidir.

TUVALET AÇMA KAYSERİ

Tuvalet açma teli de tıkanıklık açma yöntemi olarak kullanılabilmektedir. Nalburlarda bulunabilecek olan tuvalet açma teli veya tuvalet açma telleri size tıkanıklığı açma konusunda yardımcı olabilmektedirler. Tuvalet açma telleri gider borusunun içinde çok derinlere kadar gidebilmektedir. Teli tuvalet giderine soktuktan sonra iyice ilerletip, tıkanıklığın sebebini bulunca durun. Tıkanıklık sebebini bulduktan sonra ileri geri hareket ettirerek, tıkanıklığı meydana getiren materyali parçalamaya çalışın ve böylece sorun çözülmeye başlayacaktır. Bu işlemleri siz yapamıyorsanız tuvalet gideri açan tesisatçı ile iletişime geçip sorunu halledebilirsiniz.

TUVALET TIKANIKLIĞI AÇMA KAYSERİ

Tuvaletlerimiz hatalı kullanım sonucu ve düzensiz temizlenmediğinden dolayı tıkanma sorunu sıkça görülebilir. Kullanılan tuvalet kağıdı atılmaması gereken çocuk bezi, sigara izmariti, evcil hayvan ve çocukların plastik oyuncak gibi ürünler ya da temizlikten sonra kovanın içinde kalan suyu boşaltırken içinde bez vs. unutulup içine düşmesi tuvalet tıkanıklık sorunlara sebep olur.

TIKANIK TUVALET AÇMA KAYSERİ

Lavabo, kanal, gider, pimaş, tuvaletler, rögar borularından akan suyun boru içinde biriken zamanla suyun akmasını kapatan olaya TIKANIKLIK NEDİR denir. Birden fazla tıkanık türü vardır fakat hepsi aynı sorunu taşır.

TIKANMIŞ TUVALET AÇMA

Tuvalet tıkanıklık açma servisi, işlemleri daha zor ve zahmetli bir işlem olabilmekte. Tuvaletlerde yaşanan tıkanıkları kimyasal ürünler ve ya pompa işlemi ile kısa bir süre olsa da gidermemiz mümkün değildir. Bununla birlikte eski yöntemle kırma işlemi yapılarak tıkanıklığa ulaşılması ve buradaki değiştirilmesi bu gibi işlemlerde tercih edilmemekte, tuvaletlerin inşaat bölgesine dönmesini sağlamaktadır.

TUVALET WC TIKANIĞI AÇMA

TIKANIKLIK NASIL AÇILIR 
• Uzmanlarımız tıkalı olan yeri açma konusuna robot cihaz ve kameralı cihaz kullanmaktadır. 
• Kamera ile bakmak tıkanığın yerini tespit edilir. 
• Tıkanıklığının sebepleri cisim belirlenirken sonra robotun ucuna uygun aparat takılır. 
• Robotun ucuna takılan aparatların bulunduğu parçalama servisi görürken nereye itme ve çekme yerleri görür. Bez parçası olursa, uygun aparat takılarak, bez parçasının aparata yapılması yapılması. Bunu bez parçası çekip çıkarılır.

• Robot cihaz,tıkalı borunun içine sürülerek tıkanıklığın önüne tıklayarak.
• Tıkanıklık açıldığında sonra kameralı görüntüleme cihazı ile tıkalı boru tekrar kontrol edilir. Bu sayede ikinci bir tıkanıklık olup olmadığı, pimaş borusunun eğiminin yeterli olup olmadığı, pimaş borusunda yağ tabakası olup olmadığı, pimaş borusunun ek yerlerinde sorun olup olmadığını veya pimaş borusunda bir çatlak olup olmadığı şekilde ayarlanmaktadır. 
• Robotla boru açma işlemi evinizin hiçbir yerinde kırma ve dökülme meydana gelmiyor. 
• Kırmadan tıkalı bölge açma işlemi bittikten sonra lavabo, tuvalet vs dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

hemen ara