TIKANIK KLOZET AÇMA

Kanalizasyon gider borularında yaşanan sorunları yaygın servis ağımız ile çözüme kavuşturuyoruz. Kamera görüntüleme sistemi sayesinde arızayı bulabiliriz. Kayseri tıkanık açma firması olarak garantili bir biçimde her türlü tıkanıklık açılır.

KLOZET TIKANIĞI AÇMA

Bazı açılmayan durumlarda kimyasallı tazyikli su salınımıyla yağ tabakası bağlamış mutfak lavabo giderleriniz açılmaktadır. Aslında bu işin aslı gider yıkama dediğimiz basınçlı su püskürterek yağları söken makine ile yapılır. Pimaş içinin yıkanması için üretilmiş olan makine 130 bara ulaşabilen su basıncı sağlayarak önüne kattığı her şeyi parçalar ve boru dışına atar. Gider borusunun ilk günkü gibi tertemiz olması önemlidir.

Çünkü boruda yağ kalırsa üstüne gelen tüm atıklar ona yapışır ve tabaka oluşumuna neden olur. Yapılan tıkanıklık açma ve pimaş boru yıkama işlerinde titiz ve dikkatli çalışmak gerekir. Bu işlemler esnasında lavabo giderinize zarar verilmemektedir. Bu alanda üretilen her makine de öncelik gider borularına zarar vermemesidir. Zaten amaç tıkanan boruyu kırmadan açmaktır. Bu yüzden yay şeklinde boruya zarar vermeyecek helezonlar tıkanıklık açma için kullanılır.

Anlatıldığı gibi tesisata zarar verebilecek herhangi bir durum kesinlikle söz konusu değildir. Makineler üretim aşaması ve sonrasında bir çok kez denendikten sonra piyasaya sürülür. Özellikle makine üreticisi büyük bir firmaysa daha fazla test yapılır, çünkü üretilen tıkanıklık açma makinelerinde ki ufacık bir hata bile büyük maddi ve manevi kayba neden olur. Ev ve iş yerinizde meydana gelmiş olan lavabo tıkanıklığı için Kayseri Tıkanıklık Açma servisimizi arayarak servis formu doldurmanız yeterli olacaktır.

TIKALI KLOZET AÇMA

Açmanın bir kaç farklı yolu olsa da en iyi ve profesyonel yöntem tabi ki kanal açma makineleri ile olandır. Pis su klozetten geri geliyor ise sadece klozet tıkanmış demektir. Eğer yerdeki giderden veya duşun küvetin giderinden su geri çıkıyorsa daha ileri noktadan ana boruya bağlantı kısmından tıkandığı anlaşılır. Kendi çabamızla tıkanan klozeti açmaya çalışırsak susta ile deneme yapabiliriz. Klozetlerde daha çok atılan kağıtlardan dolayı tıkanmalar olur. Klozet es kısmından dönemeyen kağıtlar sıkışarak suyun geçişini engeller. Belki bu sorunu tıkanıklık açma teli ile halledebiliriz.

Tuvalet pompaları da işe yarayabilir. Ancak tuvaletlere takılan kokular genelde çocukların oynaması ile deliğe düşer delikte sıkışınca üstüne atılan kağıt ve pislik tıkanmaya sebep olur. Bu tarz tıkanmalar tıkanıklık açma robotu olmadan açılamaz.

Çalışanlarımızın deneyimi ile sizlere temiz ve hızlı çözüm üretebiliriz. Klozet seçiminin de tıkanma da etkisi vardır. Çünkü es kısmı dar olan klozetlerden kağıt ve atıklar geçemez geri tepmelere neden olurlar. Bu tür kalıcı malzemeleri alırken en değerli yeriniz olan evinize aldığınızı unutmayarak almalısınız. Çünkü oluşabilecek en ufak klozet tıkanmasına çözüm bulayım derken hem vaktinizden hem de keyfinizden olursunuz.

Klozet tıkanmaları için kimyasal özellikli ürünler kullanmak yanlıştır. Kağıdın kimyasalla erimeyeceğini bilirsek veya sıkışan bir oyuncak , plastik parçasına kimyasalın etkisi olmayacağından boşa uğraşmış oluruz. İlacın üzerinize sıçraması ve cildinize temas etmesi halinde ciddi yanıklar oluşturabilir. İnternetten araştırırsak bu konuya bir çok örnek bulabilirsiniz. Bir tesisatçı olarak firmamız dahi çok zorunlu kalmadıkça bu tıkanıklık açma kimyasalını kullanmaz.

Mutfak giderlerinde yağlanmadan dolayı oluşan tıkanmalarda yağları eriterek parçalasın diye kimyasallar ve yağ çözücüler kullanılabilir. Ancak kendiniz kullanacaksanız evler için bireysel kullanıma sunulmuş marketlerde satılan sıvı lavabo aç ürünleri kullanmalısınız.

KLOZET TIKANIKLIK AÇMA

Yaşanabilecek en büyük kabuslardan biri tıkanan tuvalet yada klozettir. Bu durum ile karşı karşıya kaldığınızda ilk yapılması gereken hiç paniğe kapılmadan su akışını durdurmak gerekir. Su akışını nasıl durduracağınızı o panikle bilemeyebilirsiniz. Bunu yapmanın iki yolu vardır:

Valf tek yönlü su besleme borusu ile depoya bağlıdır. Su tankının içindeki şamandıra kaldırmak diğer yoldur. Bunu yaparken çok dikkatli tankın kapağını çıkarın ve suyu kesmiş olun. Eğer tüm bunları nasıl yapacağınızı o panikle anlayamadınız ise en kestirme ve garanti olarak evin suyunu besleyen su vanasını derhal kapatın. Sonra sakince banyo ya gidip var olan su hep aynı seviyede mi yoksa çok yavaşta olsa azalıyor mu kontrol edin. Sonra uzun bir sopa yada benzer bir madde ile çok şiddet uygulamadan hafifçe gideri itin. Ve tekrar gözlemleyin.

Eğer hala su seviyesi aynı ise yavaşça bu işlemi tekrar edin. Hala su seviyesi azalmıyorsa makalemizin devamını okuyarak ne yapmanız gerektiğine karar verin.
Yaz ayları sıcak havalarda mikrop üreme ve yayılma olasılığı daha yüksektir. Evlerinizde oluşabilecek klozet tıkanması buna davetiye çıkarır. Çünkü klozet tıkanıklığı oluştuğunda sıcak hava ile birlikte ortama yayılan mikrop anında üremeye başlar. Hasta, yaşlı ve çocuklar için tehdit oluşturan mikroplar ortama yayılmadan tıkanıklık açılmalıdır. Ortam bir an önce hijyenik hale getirilmezse istenmeyen hastalıklar üreyebilir.

KAYSERİ TIKANIK KLOZET AÇMA

Klozet tıkanması nasıl açılır sorusunun cevabı aslında oldukça basittir. Ancak tercih edilecek yöntemin seçilmesi biraz zorlu bir süreçtir. Eğer evde kendi kendinize tıkanın klozetinizi açmaya çalışıyorsanız yanlış bir işlem sonucunda daha kötü olaylara sebep olabilirsiniz. Bu sebeple klozet tıkanması nasıl açılır sorusuna cevap bulmak için Tıkanıklık Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Firmamız kullandığı teknolojik ürünler ile sizlere en profesyonel ve en kaliteli klozet tıkanıklığı açma hizmeti sunmaktadır.

hemen ara