BANYO SÜZGECİ TIKANIĞI

Banyo süzgeci tıkanığı, sadece evinizi ve kişisel eşyalarınızı yok etmekle kalmaz, aynı zamanda kalıbın oluşmasına, ailenizde hastalığa, elektrik arızasına veya evinizin temeline kalıcı hasar vermesine de neden olabilir. Kanalizasyon ve drenaj tıkanıklığı , genellikle “Kanalizasyon ve atık su  tıkanması” olarak adlandırılan durum, poliçenize eklenmiş özel bir  madde olmaksızın, ev sahibi veya ticari mülkiyet sigortası kapsamında değildir.

Banyo süzgeci tıkanığı, Ancak bazı ender durumlarda, diğerleri evinize veya işinize geri dönen atık su ve kanalizasyondan kaynaklanan hasarlardan sorumlu olabilir.

BANYO SÜZGEÇ TIKANIĞI AÇMA

Banyo süzgeci tıkanığı açma, Sizin veya tanıdığınız herhangi birinin kanalizasyon ve drenaj tıkanıklığından dolayı maddi zarara uğraması durumunda , bu kişi tazminat almaya hak kazanabilir. Sigorta davası için ustalarımız, tazminat talebinde bulunma gerekçeleri olup olmadığını belirlemeye yardımcı olabilir ve eğer öyleyse, bu masrafın geri kazanılmasına yardımcı olabilir.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma
Ev ve iş yeri ortamlarında farklı sebeplerden ötürü tıkanan tuvaletler size sorun yaratabilmektedir. Tuvalet tıkandığı zaman ilk belirtisi olarak gözüken kirli suyun dışarıya taşması ve gider hattından suyun gitmemesi tuvaletin tıkandığının ilk belirtisidir. Giderde oluşturduğu çatlaklar nedeniyle bina alt komşunuza kadar inen sular, komşularınızla aranızın bozulmasına sebebiyet katabilir.

Tuvalet tıkanıklığı dışarıdan bakıldığında zahmetli ve pahalı bir hizmet olarak görülmektedir. Tam aksine günümüz koşullarında maliyeti düşük ve sorunun çözümü kısa sürede gerçekleşmektedir. Tuvalet tıkanıklığı açma yöntemlerinde Cansu Tesisat olarak kullanmış olduğumuz profesyonel temizlik makineleri sayesinde eviniz içerisinde oluşabilecek tüm tıkanıklık sorunlarının önüne geçmekteyiz.
Tuvalet gideri açma işlemlerinde muhakkak kurumsal alt yapı firmaları tercih edilmeli, tıkanıklık sorunları profesyonel makineler yardımıyla giderilmesi gerekmektedir.

BANYO SÜZGEÇ TIKANIKLIK AÇMA

Bazen çok sayıda küçük birikmeler meydana gelebilir. Tuvaletler en büyük boşaltma hatlarına sahiptir ve normalde etkilenen ilk ve en belirgin olanlardır. Küvet / duş tahliyeleri genellikle drenaj sisteminizdeki en zayıf noktadadır ve aynı zamanda belirtileri de gösterebilir.

Armatürlerden Garip Reaksiyonlar – Tuvaleti yıkarken küvet veya duşa su doldurmak, kanalizasyon sistemindeki bir birikmenin açık bir işaretidir.

Drenaj sisteminizde hapsolmuş havayı, yaklaşık bir dakika boyunca tuvalete en yakın olan lavaboyu çalıştırarak test edin; tuvalet balonunuzdaki su veya su seviyesi yükselirse, tıkanma büyük olasılıkla ana hattadır.

Eğer çamaşır makineniz düzgün bir şekilde boşalmıyorsa ve yıkayıcının suyu tuvaletin taşmasına veya küvete girmesine neden oluyorsa, kanalizasyonunuzun ana kısmı tıkanmış olabilir.

Temizlemede Tıkanıklık – Eğer kanalizasyon sisteminizde bir temizlik varsa, kapağı bulun ve kapağı açarak veya gevşeterek açın. Atık veya su birikintiyi kontrol edin. Temizlenen borudan gelen suyu görmemelisiniz, bu yüzden su akıyor veya duruyorsa, ana kanalizasyon hattınızda tıkanıklık var demektir.

BANYO SÜZGEÇ TIKANIKLIĞI AÇMA

Bu önleyici tedbirlerle bile, tıkanıklık hala mümkündür. Hasarı en aza indirgemek için, ilk savunma hattınız tıkanıklık belirtilerini bilmek ve yönetilemez hale gelmeden önce durdurmaktır.

Tıkanan boruların bazı örnekleri şunları içerebilir:

Birden Fazla Fikstür Takma – Çoğu durumda, kanalizasyon sisteminizdeki birikmeler aşamalı olup, tesisatçı aramak için bolca zamanınız olacaktır; Bir kanalizasyon tahliye yılanı büyük olasılıkla sisteminizi açmak için gerekli olacaktır. (Alternatif olarak, bu cihazlardan birini kiralayabilirsiniz.) Daha fazla hasarı önlemek için tıkanıklığı olabildiğince çabuk temizleyin.
Atık su evinizde veya işinizde hızla birikiyorsa, aşağıdaki adımları atmayı deneyebilirsiniz:

Sorunu hemen bildirmek için belediyenizin fen işleri veya kanalizasyon departmanını arayın.
Lavabo, küvet ve yer sifonlarını kapatmak için gerekli adımları atın – tuvalet veya sicim paspası ile bir klozet takın
Tıkanıklığın kaynağını belirlemeye çalışın – hanedeki ya da ana hattaki problem mi?

Sisteminizin kaynak olup olmadığını belirlemeye çalışın – komşularınızı arayın ve tıkanıklık sorunları olup olmadığını sorun

Aşırı sel hasarı potansiyeli nedeniyle , engellenmiş veya patlak bir drenaj sistemi olması durumunda hızla hareket etmek önemlidir.

BANYO SÜZGEÇ TIKANIKLIĞI AÇMA KAYSERİ

Müşterimiz bilinçsiz yöntemler deneyerek tıkanıklığı açma çabası içerisine girmektedir. Kendilerince bir takım teknik kullanarak tıkanıklık sorununu çalışma yapılacak alan içerisinde kırıp dökme faaliyetleri ile çözüme ulaşmaya hedeflerler. Ama aslında bu yöntemler sizin için en zahmetli ve pahalı yöntemler olacağı için bizce doğru ekipmanları kullanarak alt yapı temizliğini yapabilmek mümkündür. Günümüz koşullarında tıkanıklık sorunlarında en cüzi fiyatlar ile tıkanıklıklar açılabilmektedir. 30 Dakika en geç 1 saati bulan bir çalışma ile kısa sürede tıkanıklık problemi çözüme ulaştırılır.

Temiz su tesisatı tıkanıklığı çok sık karşılaştığımız Birtıkanık açma firmasıolmasatıkanık açma firmasıtemiz’ait su tesisatında tıkanıklık yaşanmakta

hemen ara