TIKALI LAVABO

Lavabolar, tıkanıklığın en fazla yaşandığı yerlerdir. Lavabo tıkandığında lavabo açıcı kullanmak yapılan en büyük hatalardan birisidir. Çünkü lavaboya döktüğünüz kimyasallar contaların erimesine ve bu nedenle su sızmasına neden olmaktadır. Firmamız robotlu ve kameralı sistem kullanarak tıkalı olan lavabo giderini açmakta ve açtıktan sonra kamerayla görüntüleme hizmetini vermektedir.

Lavabo tıkanıklığını açamazsak sizden ücret talep etmiyoruz!

TIKALI LAVABO AÇMA

  • Mutlak sebep yemek artıkları özellikle yağlı yemek artıkları lavaboları tıkarlar.
  • Çay posası dediğimiz çay çöpleri lavabo tıkanıklığının başlıca sebeplerindendir.
  • Bina inşaat halindeyken lavabo giderlerine harç ve moloz dökülmesi olası diğer etkenler arasındadır.
  • Eski binalarda rastlanan bir diğer husus ise, daralan gider boruları yani mutfak lavabo giderlerinin daralması, tortu bağlaması ve kireçlenme gibi etkenlerde diğer tıkanıklık sebeplerindendir.
  • Sebze ve meyve gibi toprak mahsullerini, lavaboda yıkayarak çamur ve ufak taşların lavabo giderini tıkadığı da son zamanlarda rastlanan mutfak gider tıkanıklığı arasında yer alır.

TIKALI LAVABO AÇMA

Tıkanıklık açmak için evinizde deneyebileceğiniz sınırlı sayıda lavabo açma teknikleri bulunmaktadır. Çoğunlukla tıkanıklığın yakın mesafelerinde aşağıda yazdığımız yöntemler etkili olabilmektedir. Sorunsuz ve masrafsız bir şekilde lavabo açma hizmeti için bizden yardım isteyebilirsiniz.

  • Lavabo açma pompası kullanarak basınç uygulayarak tıkanıklığı açmaya çalışabilirsiniz.
  • Lavabo giderine bağlı olan hortumu çıkartıp sivri bir alet kullanarak, kısa mesafe tıkanıklarını açabilirsiniz.
  • Tazyikli hortum kullanarak ufak çaplı basit tıkanıklıkları açabilirsiniz.

TIKALI LAVABO AÇMA KAYSERİ

Lavaboların tıkanmasını önlemek için dikkatli kullanım gerekir. Mutfak giderlerinin tıkanmasına neden olan döktüğümüz yemek yağlarıdır. Yemek yağları zamanla boru içerisine yapışarak borunun akışkanlığını engellemektedir. Boru genişliği daraldığı zaman ise tıkanıklık oluşur ve mutfaktan su geri gelmeye başlar.

Tıkalı olan mutfak giderlerine, kamera ve robotlu sistemler ile müdahale gerçekleştirerek tıkanıklık sorunlarını ortadan kaldırırız. Ustalarımız kamerayla görüntüleme sonucunda boru içerisinde tıkanmaya sebep olan kalıntı veya madde varsa sizlere gösterir ve sorunlara göre çözümler üretilir.

TIKALI LAVABO AÇMA KAYSERİ SERVİSİ

Lavabo tıkanıklığı açmak için kullanılan sıvılar veya lavabo açıcı pompalarla saatlerce uğraşarak tıkanıklığı açmaya çalışmak eskide kaldı. Yeni nesil lavabo açma yöntemlerinden birisi olan kameralı sistemler, tıkalı olan hattın içerisini görmemize imkan sunar. 
Lavabo borusunu kamerayla görüntülemek bize ne gibi fayda sağlayabilir ki? diye merak ettiyseniz cevaplayalım.
Servisimiz ile iletişime geçiniz…

 Tıkanıklığın oluşması kullanım hatasından olsa bile, bazı durumlarda yapılan işçilik hataları da lavabo tıkanıklığına neden olabilmektedir. Boru içerisi kamerayla görüntülendikten sonra eğimsizlik, boru çapı daralması, inşaat çöküntüsü veya diğer sorunlar var ise ustalarımız tarafından sizlere gösterilir ve kalıcı çözümler için yapılması gereken işlemler size sunulur.

hemen ara