KAYSERİ TUVALET PİMAŞ AÇMA

Kayseri tuvalet pimaş açma metotları tuvalet ve lavabo pimaş tıkanıklığına göre değişiklik göstermektedir. Lavabo pimaşlarında meydana gelen tıkanıklar çoğu zaman yağ ve saçlardan kaynaklanan tıkanıklıklar olmaktadır. Tuvalet pimaşlarında ise durum daha ciddi olmakla birlikte tuvalet kâğıtları, katı cisimler ve petlerin tuvalet giderine atılması tıkanıklığa sebep olmaktadır. Bu sebepten tıkanıklığı giderme alternatifleri de daha ayrıcalıklı olacaktır.

Lavabo pimaş tıkanıklıkları kimyasal tıkanıklık açma ürünler kullanılarak geçici olarak açılması mümkündür. Fakat ileri ki zamanlarda gene tıkanması söz konusu olacaktır. Kullanılan kimyasal lavabo açıcı ürünler net bir temizlik ve açma işlemi yapmamaktadırlar. Bilhassa yağlardan kaynaklanan tıkanıklarda tazyikli su ile de desteklenmesi lazımdır. Bundan dolayı yeni yöntemlerle net sonuçların alınmasına destekçi olan tesisat firmalarına başvurmak gerekebilir.
Bazı tesisat firmaları halen eski yollar ile çalışmaktadır. Bu yöntem de tıkanıklığın giderilmesi ve pimaş açma işleminin yapılabilmesi için duvarın yâda fayansların kırılması gerekmektedir. Eski yöntemde su giderindeki tıkanıklığa kırma işlemi yapmadan ulaşmak mümkün değildir. Ayrıca bu yöntem fazladan tadilat giderleri olarak kişilerin ceplerini daha fazla yakmaktadır.

Bununla birlikte banyoların veya mutfakların yapı alanına dönmesi söz meselesidir. Bu nedenden eski yöntemler ile lavabo pim aşlarının açılması tercih edilmemektedir. Diğer yandan pompalama işlemi ile pim aşta oluşan tıkanıklığın giderilmesi çalışılmaktadır. Bu işlem daha fazla soruna yol açmaktadır. Pimaş içindeki tıkanıklık daha derin noktalara taşınmakta ve bir zaman sonra o noktada pim aşın tıkanmasına neden olmaktadır.

TUVALET PİMAŞ AÇMA

Tuvalet pimaş açma işlemleri daha zor ve zahmetli bir işlem olabilmekte. Tuvaletlerde yaşanan tıkanıkları kimyasal ürünler ve ya pompa işlemi ile kısa bir süre olsa da gidermemiz mümkün değildir. Bununla birlikte eski yöntemle kırma işlemi yapılarak tıkanıklığa ulaşılması ve buradaki pim aşın değiştirilmesi bu gibi işlemlerde tercih edilmemekte, tuvaletlerin inşaat bölgesine dönmesini sağlamakta.

Bu sebepten wc ve ya lavabo pimaş tıkanıklarında tercih edilmesi gereken metoda kameralı robotlar ve detektörler ile açılan tıkanıklık işlemi olması gerekmektedir. Böylelikle kısa bir zaman içinde tıkanıklık kati olarak giderilecek ve tuvaletinizin veya lavabonuzun inşaat alanına dönmesine gerek kalmayacaktır.
Yeni metodlar ile faaliyet gösteren tesisat firmaları nasıl bir uygulama ile pimaş açma işlemi uygulamaktadırlar? Kullanılan kameralı robotlar ve detektörler, tuvalet pimaşına ya da lavabo pimaşına gönderilir. 

Tıkanıklığın yaşandığı bölgeye ulaşıldığında robot daha çok ileri gidemediğinden uyarı vermektedir. Bundan sonra bu aracın üstünde bulunan parça yardımı ile tıkanıklığa sebep olan cisimler ayrıştırılarak dışarı atılmaktadır. Bundan sonra bol basınçlı su ile temizleme işlemi uygulanmaktadır. Daha sonra kontrol amaçlı yine kameralı robot sisteme gönderilerek tıkanıklığa neden olan cisimlerin sistemde kalıp kalmadığına bakılmaktadır. Eğer varsa tekrar bir temizleme işleminden sonra pimaşlara ziyan vermeden işlem tamamlanmış olur. Bu işlem süresi tıkanan bölgeye göre 2-3 saat arasında değişiklik göstermektedir.

hemen ara