DUŞAKABİN TIKANIK AÇMA

Duşakabin Tıkanık Açma, daha çok yan başlık gibi dursa da, duşakabin giderleri tıkanıklığı, içerisine yan başlıkları alacak fakat ana başlık olarak karşımıza çıkabilir. Duşakabin tıkanık Açma birçok nedenden dolayı meydana gelen bir duşakabin tıkanık açma olduğu için, size büyük sorunlar çıkartabilir.

Tıkanan duşakabin tıkanığı süzgeç veya başka bir duşakabin tıkanığı gider için başlıca neden olarak en sık kullanılan ürün, yani sabundan bahsedebiliriz. Sabun, içerisinde yağ barındırır. Banyolarda da olmazsa olmaz bir yere sahip olan sabun, gider borularında tıkanıklık ve duşakabin tıkanık açma arıza için büyük risk oluşturur.

Tabi bir de bunların üstüne eklenen saç telleri var ki bunlar tam da bir tıkanma sebebidir. Bir de banyoda süzgeç ya da filtreleme tarzı bir kapak yoksa duşakabin tıkanığı kaçınılmaz son ve sonrasında yapılması gereken işlemler zincirinde tıkanıklık açma yer alıyor.

Duşakabin tıkanık açma diğer bir sebebi de tesisat eğiminin ayarsız olmasıdır. Aslında bu hata en önemli sorun olarak gözümüze çarpar ve tadilatı da oldukça zordur. Özellikle ana tesisatın sahibi için maddi açıdan önemli bir harcamalardır. Bu problemler zamanla rögar açma, rögar temizleme, Banyo Gideri Açma gibi birçok sorunu da beraberinde getirir.

KAYSERİ DUŞAKABİN AÇMA

Kayseri Duşakabin açma;

  • Su akışındaki yavaşlık, tıkanıklığın ilk belirtisidir. Bu durumu fark ettiğiniz zaman gidere sıcak su dökün. Duşakabin Tıkanıklığına neden olan sabun, katı bir hal alarak gider borusunda tıkandığı için sıcak su yardımı ile çözünerek ana gidere oradan rögara iletilir.
  • Eğer sıcak su yöntemiile duşakabin açma işe yaramazsa, şüphelenecek ikinci neden, tıkanıklığa saç ve kılların neden olduğu düşüncesidir. Bir adet karga burun ve uzunca bir tel yardımı ile de saç ve kıl tıkanıklığını açabilirsiniz bazen bu yöntem Banyo Gideri Açma konusunda başarılıdır.
  • Telin ucunu kanca şeklinde kıvırın ve değilin içine salın. Bu işlemi birkaç defa gerçekleştirerek tıkanıklığı açabilirsiniz bu işlem sırasında oldukça dikkatli olunmalıdır tıkanıklığı açmaya çalışırken kanalizasyon arıza problemi ile baş başa kalabilirsiniz.
  • Tel ile salma işleminin hemen ardından sıcak su ve karbonat karışımını gidere dökerek, gider borularını kirden arındırabilirsiniz.
  • Yukarıda bahsettiğimiz çözüm yöntemleri bazen başarılı olmayabilir. Eğer duşakabin tıkanıklık sorunu hala giderilmediyse kimyasal ürün kullanma zamanı gelmiş demektir. Lavabo giderini kostik yardımı ile açmak, faydalı bir yöntemdir ama Banyo Gideri Açma konusunda çok dikkatli olmanız gereklidir zira diğer tıkanıklık giderlerine zarar verebilirsiniz.
  • Kimyasal kullanmak da işe yaramadıysa başka yöntem denemenize gerek yoktur. Artık, tıkanıklık açma servisi çağırmanın zamanı gelmiş demektir.

DUŞAKABİN AÇMA

Duş giderleri, Banyo Gideri Açma tıkanıklığın sık sık yaşandığı bir yerdir. Bu bölgedeki pimaşlar, tuvalet gider borularına kıyasla daha dar olduğu için tıkanma olasılığı da yüksektir. Her ne kadar dikkat edilse de, boru içerisine kaçan yabancı cisim v.b maddeler banyo gideri tıkanıklığı meydana getirir.
Tüm bina tesisatı, ana boru dediğimiz kanalizasyon sistemi, 100×125 lik pimaşlara bağlıdır. Tıkanıklığın sebebi de bazen bu boruların tıkanması ile oluşur. Burada oluşan tıkanıklık sonucunda ilk olarak en alttaki dairenin tuvaletinde taşma sorunu yaşanır.

Tüm duşakabin açma tıkanıklık sebeplerine en net ve kesin çözüm yöntemi ise, işinde uzman ekip kadrosuna sahip bir firma ile iletişime geçmektir. pimaş açma sorunu çözmek için gelen bir firma, tıkanıklığı ortalama 10 ile 30 dakika arasında çözmektedir.
Tıkanık olan duşakabin gideri açıldıktan sonra boru içerisine gönderilen kamera ile tesisattaki sorun tespit edilir.
Kanalizasyon tıkanıklığına en erken zamanda müdahale edilmemesi halinde ana gider hattı tıkanacaktır ve logar(rögar) sisteminiz işleyemez hale gelecektir. Logar tıkanıklığı(rögar açma) veya logar temizleme işlemine tabii tutulabilir.

Duşakabin açma, giderinde oluşan tıkanıklık açma, duş giderinde oluşan tıkanıklık açma işlemi ile problemlerinizi çözerek, tıkanıklığa kesin sonuçlar üretebiliriz. Kayseri Tıkanıklık Açma, uzman ekip kadrosu ve son teknolojik cihazları sayesinde Kayseri’nin tüm semtlerine hizmet vermektedir.

Eğer siz de gider tıkanıklığı problemlerinden dert yakınıyorsanız Banyo Gideri Açma işlemi sunan firmamızla bizi arayarak kesin çözümler ile tanışabilirsiniz. Banyo giderlerinde oluşan tıkanmaları açma işleminin yanı sıra tıkanıklığa neyin sebep olduğunu ve tesisat borularında ileride çıkabilecek sorunları kameralı aletlerle görüntüleyip size rapor sunuyoruz ve kesin çözüme kavuşturuyoruz.

hemen ara