MUTFAK VE BANYO BORUSU AÇMA

Günlük olarak en çok kullandığımız mutfak lavabosu, tıkanmaların en sık yaşandığı kısımlardan biridir. Peki mutfak lavabosu neden tıkanır?

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı kon-tesisat-kanalizasyon-lavabo-tikanikligi-acma-konya.jpg

MUTFAK BORUSU NEDEN TIKANIR?

  • Yemek sonrası tabakların durulanması sonucu yemek atıklarının zamanla gider de birikmesi.
  • Yağların lavaboya dökülmesi sonrası, yağlar gider borularına yapışır ve zamanla tıkanıklığa sebep olur.
  • Yapı inşaat halindeyken boru içinde inşaat kalıntılarının kalması.
  • Yine yapı inşaat halindeyken, gider borularından suyun akışını sağlamak için boruya verilen meyilin yetersiz olması.
  • Zamanla kireçlenme meydana gelir ve bu kireçlenme boru çapını daraltır, tıkanıklığa sebep olur.

BANYO BORUSU NEDEN TIKANIR?

Banyo lavabosunda tıraş olduktan sonra gidere giden kıllar zamanla tıkanıklığa sebep olur.
Zamanla meydana gelen kireçlenme sonrası borunun çapının daralması İnşaat halinde iken, lavabo giderinin içine kaçan inşaat kalıntıları tıkanıklığa neden olur

LAVABO AÇICI KULLANMALI MIYIM ?

Mutfak ve banyo lavabolarındaki tıkanıklığın ardından uygulanan yöntemlerden biridir lavabo açıcı ürünlerin kullanımı. Kimileri tarafından tuvalet tıkanıklığında dahi lavabo açıcı ürünler kullanılır. Peki, bu ne kadar doğru bir yöntem?

GİDER TIKANIKLIĞINI NASIL AÇIYORUZ ?

Profesyonel olarak bu sorunlara çözüm sunan tesisat firmamız bu tür kimyasal ürünlerin kullanımını reddeder. Lavabo açıcı kimyasal ürünler, reaksiyon esnasında yüksek ısı ortaya çıkarır ve güçlü asit ile tıkanıklığa sebep olan maddeleri eritmeye çalışır. Dolayısıyla, bu güçlü asit gider hattındaki pvc , plastik borulara da zarar verir. Basit bir tıkanıklığı ucuz yolla açmaya çalışarak, ileride daha çok ücret ödeyeceğiniz bir sorun haline çevirebilirsiniz. Gider hattınızı yeniden onarmak gerekir ve yüksek maliyetler ödemenize sebep olabilir.

Tıkalı banyo giderini açmak için firmamız öncelikle tıkalı olan gideri nelerin tıkadığını tespit edebilmek için kameralı görüntüleme sistemleri kullanır ve daha sonra tıkanıklık açan cihazlarımız ile banyonuzda ki tıkanan bölge, kırılmadan herhangi bir tadilat gerektirmeden kısa süre içerisinde açılır.

hemen ara