KAYSERİ LAVABO AÇMA

Kayseri lavabo açma bir anda aniden zamanlarda meydana gelen bir tıkanık sorunudur. Beklenmedik anda oluşması, içindeki atıkların önceden birikmeye başladığını göstermektedir. Lavabolar, çoğunlukla bizim attığımız yabancı cisimlerden dolayı tıkanmaktadır.

Lavaboya atılan yabancı cisimler, özellikle dirsek kısımlarında birikmektedir. Atıkları lavaboya atmaya devam ettiğinizde, tıkanıklık olayı aniden ya da yavaş yavaş meydana gelir. Lavabodan su yavaş gidiyor olsa bile bu durum tıkanıklık sayılır. Lavabodan suyun yavaş gitmesine müdahale edilmezse bir süre sonra lavabodan su gitmiyor olacaktır.

Kayseri lavabo açma tıkanmasının büyük çoğunluğu kullanıcılar tarafından meydana geldiği için, banyo lavabosu ile mutfak lavabosuna sebep olan tıkanmalarda farklı olur. Banyoda lavabo tıkanıklığı kıl ve sabun atıklarından dolayı oluşurken, mutfak lavabosu organik atıklar ve atık yağdan dolayı tıkanmaktadır.

LAVABO AÇMA KAYSERİ

Lavabo açma çalışmalarında kullanacağınız hiçbir yöntem kameralı lavabo açma yöntemi kadar etkili olmaz. Kameralı lavabo açma yöntemi ile lavabo borusunun içi kontrol edilir ve lavabo tıkanmasının sebebi kesin olarak belirlendikten sonra lavabo açma çalışması yapılır.

 • Servis kaydı oluşturduğunuzda adresinize gelen Protesisat ekipleri, lavabonun altındaki sifonu pimaş borusuna bağlandığı kısmı söker.
 • Lavabo altındaki pimaş borusundan içeri kameralı görüntüleme cihazının kamerasını gönderir.
 • Kamera, boru içindeki görüntüleri cihazın ekranına yansıtır.
 • Kameralı lavabo açma sayesinde, lavabo borusunun içindeki bütün sorunlar tespit edilir.
 • Lavabo açma tıkanmasına sebep olan sorun tespit edilir.
 • Lavabo tıkanıklığı açma yabancı bir cisimden kaynaklanıyorsa, tıkalı lavabo açma çalışması için robot cihaz kullanılır.
 • Kameralı görüntüleme cihazının kamerası pimaş borusunun içinden çekip çıkarıldıktan sonra, robot cihazın yayı gönderilir.
  Robot cihazın yayı gider borusu içinde dönerek ilerler.
  Tıkanıklığa sebep olan cisim ya parçalanır ya da yayın ucuna dolanır ve çekip çıkarılır.

Ustalarımız çalışması tamamlandıktan sonra kameralı görüntüleme cihazı tekrar pimaş borusuna gönderilir.
İkinci kez kameralı görüntüleme cihazı kullanılmasının sebebi, lavabo tıkanıklığının tamamen açılıp açılmadığına emin olunur.
Ayrıca ikinci kontrol sayesinde pimaş borusunun içinde başka sorun olup olmadığı da tespit edilir.
Tüm aşamalar bittikten sonra lavabo açma çalışması kesin olarak tamamlanır.

LAVABO AÇMA

Lavabo açma çalışmaları tamamen elektronik cihazlarla yapılmaktadır. Kameralı görüntüleme cihazının kullanılması şarttır. Oysa çoğu firma lavabo açma çalışmalarında kameralı görüntüleme cihazı kullanmazlar. Kameralı görüntüleme cihazı kullanılmazsa, lavabo tıkanıklığının sebebi belirlenemez. Lavabo açma çalışmasında kameralı görüntüleme cihazı ile kontrol yapılırken yabancı bir cisim borunun içine kaçmışsa, robot cihaz kullanılır. Oysa lavabo tıkanıklığı her zaman yabancı bir cisimden kaynaklanmaz.

Lavabo tıkanıklığının bir diğer sebebi ise lavabo borusunun yetersiz eğimidir. Yeni taşındığınız bir dairede daha ilk günlerde lavabodan su yavaş gidiyorsa ve ara ara tıkanıklık yaşanıyorsa lavabo borusunun eğiminde sorun olabilir. Lavabo borusundaki eğim sorunu kameralı görüntüleme cihazı ile ancak belirlenebilir.

hemen ara