TUVALET TIKANIKLIKLARI

Bu tür tıkanıklıklar yanlış kullanım sonucu oluşan tıkanıklıklardır. Tuvalete atılan kalitesiz tuvalet kağıtları, ıslak mendil, hijyenik ped, temizlik kovasını dökerken içinde önceden unutulan bezler, klozetin kenarına takılan kokular genellikle tıkanmaya sebep olan ana maddelerdir. Bazen de tıkanıklıklar usta hatasından meydana gelir. Bazen ters eğim verir. Bu zamanla boru içinde pislik birikimine sebep olur. Zamanla tıkanıklık kaçınılmaz olur. Kapalı dirsekler tıkanıklıkların bir başka sebebidir. Suyun akış hızını yavaşlatır.

Biz Kayseri Tıkanık açma firması olarak bu tür tuvalet tıkanıklıkları hızlı servisimiz, çeşitli ebatlardaki kanal robotlarımız ve su jetimiz ile çok kısa sürede açabiliyoruz. Sıkıntılı bölgelerde kamera sayesinde boru içindeki sorunu görüp lokal bir çalışma yaparak sorunu ortadan kaldırabiliyoruz. Tuvalet hattını temizlendikten sonra kamera ile kontrol edip son durumunu raporlayabiliyoruz.

Kanalizasyon Ana Gider Tıkanıklıkları

Ana gider tıkanıklıklarına neden olan yukarıdaki sebepler olmakla birlikte bazen de eski künkler parçalanmaya başlar. Kanaldan kopan parçalar tıkanmaya sebep olur. Bazen de künkler komple çöker. Çöken yerlerde suyolunu bulursa uzun bir süre tıkanıklık yaşanmaz. Ancak sular belediye kanalına gitmek yerine zemine yayılır, temele dolar. Zemin kat duvarlarında rutubet ve koku yapar. Belli bir zaman sonra toprak doygunluğa ulaşır. Ve su geri gelmeye başlar. Bu durumda kanal robotu sistemiyle tıkalı gideri açma geçici bir çözüm olur. Kanal kamerası ile görüntü alınıp defalarca gideri açmak yerine sorunlu bölge tespit edilip gereken işlem yapılır.
 

Uzun zamandır bu işi yapan bir firma olarak gözlemlediğimiz son zamanlarda yeni binalarda radyal temeli atarken PVC boruların betonun baskısı sonucu eğim kaybederek ters eğim durumuna geçmesi. Ters eğim olduğunda borudan geçen atık maddeler zamanla boruda birikir. Tıkanıklıkla sebep olur. Radyal temeli kırıp hattı yenilemek binanın depreme dayanıklılığını önemli ölçüde etkileyeceği için bir uzmanın yardımına ihtiyacınız olacaktır.
 

Kanalizasyon gideri açarken en çok karşılaştığımız sorunlardan biri kendi kendine gider açmaya çalışırken inşaat demirini borunun içine sokup karşıdaki dirseğin delinmesi veya kırılması durumudur. Kanal açma robotunun çelik telleri 90 derece dirsekleri rahatlıkla döner. Ancak dönüş yaparken dirsekte kırılma meydana gelmişse dönemez. Kırık yerden toprağa saplanır. Böyle yerlerde gider açılsa bile kırılan dirseğin kazılıp değiştirilmesi gerekir. Aksi takdirde pis koku ve rutubet kaçınılmaz olur.
 

hemen ara